V nabídce lehké střešní krytiny -  bitumenové střešní krytiny - vlnité bitumenové desky, vláknocementové krytiny, skládané střešní krytiny, vlnité krytiny, plechové střešní krytiny - velkoformátové krytiny, maloformátové krytiny, trapézové plechy, prosvětlovací střešní desky. Nákup lehkých střešních krytin u více prodejců dle výběru nejbližšího místa dodání v rámci jedné objednávky.

Lehké střešní krytiny jsou dodávány po celé ČR.

Lehké střešní krytiny

Lehké střešní krytiny a vlnité desky

Lehké střešní krytiny jsou střešní krytiny, které vynikají zejména nízkou hmotností a rychlou pokládkou. Vlnité lehké desky jsou vhodné k pokrývání šikmých střech a pro opláštění fasád budov.

Bitumenové (asfaltové) střešní krytiny

Vlnité střešní krytiny jsou lehké krytiny, které vynikají zejména nízkou hmotností a rychlou pokládkou. Lehká vlnitá asfaltová krytina vhodná pro hospodářské stavby, rekreační objekty i občanskou výstavbu. Lehké krytiny mají dobré užitné vlastnosti, nízkou cenu, velkou krycí plochu s malým prořezem odpadu. Pro svou nízkou hmotnost jsou lehké asfaltové krytiny ideální pro překrytí starých střech a jako funkční řešení pro střechy a obklady stěn na nejrůznějších typech střech.Výroba je na principu dvacetivrstvé laminace s vlákny orientovanými v podélném směru. Asfaltové lehké střešní krytiny neobsahují azbest ani formaldehyd.

Vlnité lehké střešní krytiny

Vlnité lehké střešní krytiny se pokládají buď na bednění (při nižších sklonech), nebo na laťování. Vlnité lehké krytiny jsou jednou z nejlevnějších a přitom kvalitních krytin pro šikmé střechy. Výhodou je také možnost použití těchto krytin při nižších sklonech střech. Životnost těchto krytin se pohybuje od 20ti let až po 40let i více. Lehké vlnité krytiny se vyrábějí jako bitumenové (asfaltové) desky, vláknocementové desky, vlnité plechové desky a pásy, plastové (světlopropustné) desky, pásy a role.

Výhody lehkých vlnitých asfaltových krytin

  • Odolnost vůči různým klimatickým podmínkám
  • Maximální pružnost, pevnost a odolnost proti pohybu
  • Vhodná pro univerzální aplikace
  • Snadná montáž i manipulace

Vláknocementová lehká střešní krytina

Jedná se o skládanou krytinu na bázi cementu armovaného vláknem. Vláknocementová krytina je svou tvarovou a barevnou rozmanitostí a propracovaností detailů vhodná i pro složité architektonické kompozice. Složení krytiny zaručuje její nehořlavost, mrazuvzdornost a odolnost povětrnosti. Nízká hmotnost konstrukce předurčuje vláknocementovou krytinu i pro rekonstrukce, protože není třeba zesilovat krov. Nezatěžuje konstrukci krovu tak, jako např. krytina z pálených nebo betonových tašek. Vláknocementová krytina je propustná pro vodní páru.

Vláknocementová lehká střešní krytina se používá pro střechy obytných i skladových objektů, obklady fasád a štítů. Pro svou nízkou hmotnost je vhodnou volbou při rekonstrukcích. Její elegantní vzhled a vysoká variabilita zaručují, že se střecha Cembrit často využívá při stavbě moderních i tradičních novostaveb.

Plechová střešní krytina

Plechová lehká střešní krytina je určena pro zastřešení obytných, občanských i průmyslových staveb. Je vhodná a funkční u střešních nástaveb panelových domů, rekonstrukcí podkroví nebo u změn ploché střechy na šikmou. Plechovou krytinu lze použít ve všech sněhových oblastech, je však třeba dbát na správný návrh pojistných hydroizolačních opatření a správné množství a umístění sněhových zábran.

Plechová střešní krytina vyniká nízkou hmotností – 5 kg/m2. Je tedy vhodná i pro přestavby a rekonstrukce staveb, kde by v případě těžkých krytin bylo nutné provádět zesílení krovu. Pokládka plechové střešní krytiny je velice rychlá a jednoduchá. Materiál krytiny zaručuje vysokou životnost. Povrch krytiny je nepórovitý, nedochází tedy k ulpívání nečistot na povrchu a následnému růstu mechů a lišejníků. Plechová krytina netrpí působením mrazu. Krytina je určena pro střechy se sklonem od 15°. Použití plechové krytiny na nižších sklonech je možné pouze s pojistnou hydroizolační vrstvou. Takové řešení konzultujte s odborníky.

Ceník - pálené střešní tašky TONDACHVíce o lehkých střešních krytináchStřešní krytiny - Lehké střešní krytiny

Lehké střešní krytiny - kompletní sortiment v kategoriích: 

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2019 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: