Sádrokarton

Akční zboží v kategoriích:  Sádrokartonové deskySádrokartonové profilyUkončovací lišty a profilyHmoždinky a šroubyTmely a stěrkyBandáže a lepící páskyPříslušenství k profilůmRevizní dvířka a klapkyZárubně pro sádrokartonNářadí

Akční ceny sádrokartonu systémů formou elektronického tržiště.

V nabídce sádrokartonové desky KNAUF, RIGIPS pro všestranné použití, sádrokartonové profily, ukončovací lišty a profily, hmoždinky a šrouby, tmely a stěrky, bandáže a lepící pásky, příslušenství k profilům,  revizní dvířka, zárubně pro sádrokarton, nářadí pro sádrokartonáře. Nákup sádrokartonu je možný u více prodejců dle výběru nejbližšího místa dodání v rámci jedné objednávky.

Sádrokarton - sádrokartonové desky Sádrokarton - sádrokartonové profily
Sádrokartonové desky
 Sádrokartonové profily, spojky a závěsy
 Sádrokartonové příslušenství - šrouby  Sádrokartonové tmely
 Příslušenství k sádrokartonovým konstrukcím
 Tmely a stěrky pro sádrokarton

 


Stavební systémy suché výstavby - sádrokarton

Stavební systémy suché výstavby založené na sádrokartonových deskách jsou určeny pro široké spektrum využití a to jak v nové výstavbě, tak i při rekonstrukcích a opravách. Sádrokartonové desky  jsou velmi oblíbené pro jejich snadnou, rychlou a přesto přesnou montáž stavebních prvků a konstrukcí.

Dle specifických požadavků na konkrétní konstrukce lze volit z celé řady druhů sádrokartonových desek. Jednotlivé druhy sádrokartonových systémů se liší svojí konstrukcí, materiálovou bází, mechnickými, požárními a akustickými vlastnostmi, trvanlivostí, schopností odolávat teplotě a vlhkosti a celou řadou dalších parametrů.

Sádrokartony jsou vhodné k realizaci příček, podhledů, podkroví, předstěn a obkládání nosných i nenosných stěn jako suchá omítka. Sádrokartonové a sádrovláknité desky jsou dodávány jako standardní, impregnované, protipožární a ohebné, kompletní sortiment rozměrů a provedení. Nosné profily k příčkám a podhledům. Spárovací tmely, doplňky a příslušenství.

Základní dělení sádrokartonu podle stavebních desek:

Sádrokartonová deska stavební

Označení: RB (A)
Vzhled: šedý lícový karton, modrý popis na hraně desky
Použití ve všech interiérech (i nevytápěných)

Sádrokartonová deska impregnovaná

Označení: RBI (H2)
Vzhled: zelený lícový karton, modrý popis na hraně desky
Použití v interiérech s vyšší vzdušnou vlhkostí (např. koupelna)

Sádrokartonová deska protipožární

Označení: RF (DF)
Vzhled: růžový lícový karton, červený popis na hraně desky
Použití za účelem dosažení vyšší požární odolnosti budovaných konstrukcí – určeno projektem

Sádrokartonová deska impregnovaná protipožární

Označení: RFI (DFI)
Vzhled: zelený lícový karton, modrý popis na hraně desky
Použití za účelem dosažení vyšší požární odolnosti pro prostory se zvýšenou vlhkostí.budovaných konstrukcí – určeno projektem


Sádrokartonové profily

Profily CD a UD používáme k vytváření podkonstrukcí u podhledů, předstěn a podkroví. CD profily používáme jako montážní u předsazených stěn, nebo jako nosné a montážní u podhledů nebo jako profily pro vytvořění podkonstrukce u podkrovních prostor. Dva CD profily navzájem spojíme Spojkou CD profilu, k nosné konstrukci je CD profil přichycen některým ze závěsných prvků. Konec montážního CD profilu bývá obvykle volně zasunut do UD profilu.

Profily CW a UW používáme k vytváření podkonstrukcí u stěn a volně stojících předstěn. Konec CW profilu bývá obvykle volně zasunut do UW profilu. Kvůli akustickému oddělení nalepíme na spodní stranu krajního (obvodového) CW profilu pěnové samolepící těsnění (tzv. mechovku) a pomocí natloukacích hmoždinek (rozteč hmoždinek max. 80cm) připevníme CW profil ke stávající svislé konstrukci.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2022 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: