Sádrokarton

V nabídce sádrokarton pro všestranné použití - protipožární sádrokarton, impregnační sádrokarton do vlhkých prostor. Sádrokartonové desky od výrobců KNAUF, RIGIPS, profily, ukončovací lišty sádrokartonu, sádrokartonové profily, hmoždinky a šrouby, tmely a stěrky, bandáže a lepící pásky, příslušenství k sádrokartonu, revizní dvířka, zárubně pro sádrokarton, nářadí. Nákup sádrokartonu formou elektronického tržiště u více prodejců dle výběru nejbližšího místa dodání.

Sádrokarton - sádrokartonové desky Sádrokarton - sádrokartonové profily
Sádrokarton  sádrokartonové desky
 Sádrokarton - sádrokartonové profily a spojky
 Sádrokartonové příslušenství - šrouby  Sádrokartonové tmely
 Sádrokarton - příslušenství
 Tmely a stěrky pro sádrokarton

 


Sádrokarton - základní stavební systém suché výstavby

Sádrokarton jako základní stavební systém suché výstavby založený na sádrokartonových deskách, které jsou určeny pro široké spektrum využití a to jak v nové výstavbě, tak i při rekonstrukcích a opravách. Sádrokarton je velmi oblíbený pro jeho snadnou, rychlou a přesnou montáž stavebních prvků a konstrukcí.

Sádrokarton, sádrokartonové desky a příslušenství k sádrokartonovým systémům je termín používaný pro společnou metodu suché výstavby vnitřních stěn a stropů s použitím panelů sádrokartonu z lisované sádrové hmoty mezi dva silné kartony papíru. Vše se potom vysouší v tzv. sušárnách. Místo papíru se pro výrobu sádrokartonu také používá laminát – vodotěsná fólie, a to hlavně kvůli zabránění tvorbě plísní. Zejména tento systém výroby sádrokartonu se využívá pro vyšší těsnost v prostorách, které jsou vystaveny vodě a vlhkosti. Sádrokarton se používají na celém světě pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. Sádrokarton je v současné době nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suchého zdění. Díky tomuto systému je možné ze sádrokartonu stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Dle specifických požadavků na konkrétní konstrukce lze volit z celé řady druhů sádrokartonových desek. Jednotlivé druhy sádrokartonů se liší svojí konstrukcí, materiálovou bází, mechnickými, požárními a akustickými vlastnostmi, trvanlivostí, schopností odolávat teplotě a vlhkosti a celou řadou dalších parametrů.

Sádrokarton je vhodný k realizaci příček, podhledů v podkroví, předstěn a obkládání nosných i nenosných stěn jako suchá omítka. Sádrokartonové a sádrovláknité desky jsou dodávány jako standardní, impregnované, protipožární a ohebné. K sádrokartonu je nabízen systém profilů a závěsů pro snadnou montáž. Dále jsou dodávány spárovací tmely, doplňky a příslušenství pro sádrokarton.

Sádrokarton podle použití stavebních desek:

Základní sádrokarton - sádrokartonová stavební deska RB

 • Označení: Sádrokarton RB (A)
 • Vzhled: šedý lícový sádrokarton, modrý popis na hraně desky
 • Použití ve všech interiérech (i nevytápěných)

Impregnovaný sádrokarton - sádrokartonová deska RBI

 • Označení: Sádrokarton RBI (H2)
 • Vzhled: zelený lícový sádrokarton, modrý popis na hraně desky
 • Použití v interiérech s vyšší vzdušnou vlhkostí (např. koupelna)

Protipožární sádrokarton - sádrokartonová deska RF

 • Označení: Sádrokarton RF (DF)
 • Vzhled: růžový lícový sádrokarton, červený popis na hraně desky
 • Použití za účelem dosažení vyšší požární odolnosti budovaných konstrukcí

Sádrokartonová deska impregnovaná protipožární

 • Označení: Sádrokarton RFI (DFI)
 • Vzhled: zelený lícový sádrokarton, modrý popis na hraně desky
 • Použití za účelem dosažení vyšší požární odolnosti pro prostory se zvýšenou vlhkostí budovaných konstrukcí

Stavební profily pro montáž sádrokartonu

Profily pro sádrokarton CD a UD používáme k vytváření podkonstrukcí u podhledů, předstěn a podkroví. Sádrokartonové CD profily používáme jako montážní u předsazených stěn, nebo jako nosné a montážní u sádrokartonových podhledů nebo jako profily pro vytvořění podkonstrukce u podkrovních prostor. Dva CD profily navzájem spojíme Spojkou CD profilu, k nosné konstrukci je CD profil přichycen některým ze závěsných prvků. Konec montážního CD profilu bývá obvykle volně zasunut do UD profilu.

Profily pro sádrokarton CW a UW používáme k vytváření podkonstrukcí u stěn a volně stojících předstěn. Konec CW profilu bývá obvykle volně zasunut do UW profilu. Kvůli akustickému oddělení nalepíme na spodní stranu krajního (obvodového) CW profilu pěnové samolepící těsnění (tzv. mechovku) a pomocí natloukacích hmoždinek (rozteč hmoždinek max. 80cm) připevníme CW profil ke stávající svislé konstrukci.

Příslušenství pro snadnou montáž sádrokartonu

Závěsy, dráty, třmeny a spojky pro montáž sádrokartonových systémů. Spojovací materiál, vruty, šrouby a hmoždinky pro snadnou montáž sádrokartonu. Výstužné a skelné pásky pro spojení sádrokartonu, brusné pasty pro sádrokarton, spárovací tmely sádrokartonových desek.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2020 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: