Stavební desky

Akční zboží v kategoriích:  OSB deskyCETRIS desky

Akční ceny stavebních desek formou elektronického tržiště.

V nabídce stavební desky - OSB desky, Cetris desky. Nákup stavebních desek je možný u více prodejců dle výběru nejbližšího místa dodání v rámci jedné objednávky.

OSB desky CETRIS desky
OSB desky
 CETRIS desky

Stavební desky - OSB desky a Cetris desky jsou dodávány po celé ČR.


Stavební desky


Desky OSBStavební systémy založené na stavebních deskách jsou určeny pro široké spektrum využití v exteriérech i interiérech staveb, a to jak v nové výstavbě, tak i při rekonstrukcích a opravách. Stavební desky jsou velmi oblíbené pro jejich snadnou, rychlou a přesto přesnou montáž stavebních prvků a konstrukcí.

Dle specifických požadavků na konkrétní konstrukce lze volit z celé řady druhů stavebních desek. Jednotlivé druhy stavebních desek se liší svojí konstrukcí, materiálovou bází, mechnickými, požárními a akustickými vlastnostmi, trvanlivostí, schopností odolávat teplotě a vlhkosti a celou řadou dalších parametrů.

Stavební desky OSB

OSB - Oriented Strand Board - jsou plošné lisované desky z orientovaně rozprostřených velkoplošných třísek sestavené ze tří vrstev a vázané pojivem z umělé pryskyřice. Třísky ve vnějších vrstvách jsou orientovány rovnoběžně s délkou nebo šířkou desky, třísky ve středové vrstvě mohou být orientovány náhodně nebo obecně kolmo na lamely vnějších vrstev.
OSB desky vyrobené touto technologií jsou velmi pevné, odolné proti nárazům a vibracím. OSB desky mají výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti, dají se použít i ve vlhkém prostředí.

Další předností je vysoký tepelný odpor a zdravotní nezávadnost. OSB desky neobsahují na rozdíl od přírodního dřeva suky a kazy, které by mohly oslabit pevnost materiálu.

OSB desky jsou velice dobře opracovatelné, bez problémů je lze řezat, frézovat, vrtat nebo přibíjet. Díky jejich atraktivnímu vzhledu jsou s oblibou používány jako pohledové vrstvy obkladů nebo k výrobě nábytku.

OSB desky se používají hlavně jako konstrukční desky v místech s vysokými nároky na mechanické vlastnosti. Jejich použití je vhodné u konstrukce desky stěn, přepážek, podlah, střešních záklopů a při realizaci mnoha dalších konstrukcí.

OSB deska je vyráběna na hranách s perem a drážkou pro snadnější spojení, nebo v kolmé hraně.

Přednosti OSB desek

- velkoplošný materiál
- minimální rozměrové tolerance
- při instalaci vznik malého množství spojů
- tuhost, pevnost, stejnorodost
- při použití OSB desek lze dosáhnout vysoké efektivity práce
- výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti
- možné použití ve vlhkém prostředí dle ČSN EN 300
- zdravotní nezávadnost – emisní třída E1
- atraktivní vzhled znásobený možnou úpravou povrchu stejně jako u dřeva
- úspora přírodních zásob dřeva

Použití OSB desek

- základní kostrukční materiál dřevostaveb
- stěny, podlahy, podhledy
- střešní desky
- ztracená betonářská bednění
- konstrukce lešení
- palety, obaly, přepravní kontejnery
- zahradní stavby, zahradní nábytek, atd.

Cetris desky

Cetris desky, jsou cementotřískové desky, vhodné jako obklad stropů, příček a podlah. Cetris desky mají jednu podstatnou výhodu, oproti dřevotřískovým deskách. Cementově šedý povrch umožňuje aplikaci lepidel, omítek.

CETRIS Basic
Cementotřísková deska s hladkým cementově šedým povrchem. Vyrábí se standardně v tloušťkách 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30 a 32 mm.

CETRIS PD
Cementotřísková deska o rozměru 1250 x 625 mm (včetně pera) určená pro technologie suché podlahy.

CETRIS Plus
CETRIS PlusCementotřísková deska tl. 8 - 32 mm s hladkým povrchem. Po dohodě lze dodat i desky tloušťky 34, 36, 38 a 40 mm. Na obou stranách a všech hranách je nanesen základní nátěr bílé barvy. Nátěr aplikujeme jako jednovrstvý nebo dvouvrstvý. Základní rozměr desky je 3350 x 1250 mm. Poskytované služby jsou stejné jako u desek CETRIS® BASIC. Základní nátěr zlepšuje přilnavost mezi deskou a finální povrchovou úpravou, snižuje nasákavost desky a spotřebu finální nátěrové hmoty.

CETRIS Profil Plus
Cementotřísková deska tl. 10 nebo 12 mm, jejíž povrch tvoří reliéf imitující strukturu dřeva, omítky nebo břidlice. Na obou stranách a na všech hranách je nanesen základní nátěr bílé barvy, který zlepšuje přilnavost mezi deskou a finální povrchovou úpravou a snižuje spotřebu finální nátěrové hmoty. Základní rozměr desky je 3350 x 1250 mm. Poskytované služby jsou stejné jako u desek CETRIS® BASIC. Pro svůj dekorativní vzhled se desky CETRIS® PROFIL PLUS používají především jako fasádní obkladové desky v exteriérech i interiérech.

CETRIS Finish
Cementotřísková deska tl. 10 - 32 mm s hladkým povrchem opatřená základním nátěrem a finální barvou v barevných odstínech dle vzorkovnice RAL, NCS. Po dohodě lze dodat i desky tloušťky 34, 36, 38 a 40 mm. Základní rozměr desky je 3350 x 1250 mm. Poskytované služby jsou stejné jako u desek CETRIS® BASIC. Desky CETRIS® FINISH se používají především jako fasádní obkladové desky v exteriérech.

CETRIS Profil Finish
Cementotřísková deska tl. 10 nebo 12 mm, jejíž povrch tvoří reliéf imitující strukturu dřeva, omítky nebo břidlice. Deska je opatřena základním nátěrem a finální barvou v barevných odstínech dle vzorkovnice RAL, NCS. Základní rozměr desky je 3350 x 1250 mm. Poskytované služby jsou stejné jako u desek CETRIS® BASIC. Pro svůj dekorativní vzhled se desky CETRIS® PROFIL FINISH používají především jako fasádní obkladové desky v exteriérech i interiérech.

CETRIS Dolomit
Cementotřísková deska CETRIS® DOLOMIT tl. 10 - 24 mm je opatřená posypem mramorové drtě různých zrnitostí v barvách dle vzorníku. Desky dodáváme v pravoúhlých formátech v rozměrech po dohodě se zákazníkem. Desky CETRIS® DOLOMIT se používají v exteriérech především pro odvětrávané fasády na kovové nebo dřevěné nosné konstrukci. CETRIS® DOLOMIT lze použít i pro části staveb jako jsou např. sokly, vikýře, podbití střech, atiky apod. Podrobné informace o vlastnostech a použití cementotřískových desek CETRIS® DOLOMIT naleznete v sekci Systémy CETRIS® / Fasádní systémy.

CETRIS Akustic
Cementořísková deska CETRIS® AKUSTIC je vyráběna opracováním (vyvrtáním pravidelných otvorů) základního typu desky CETRIS® BASIC. Touto úpravou je mimo stávajících vysokých mechanických parametrů dosaženo i zlepšení akustických vlastností. Jestliže plná – základní deska CETRIS® vyniká především vysokou hodnotou vzduchové neprůzvučnosti, vrtaná deska slouží jako pohltivý akustický obklad.
Ve srovnání s jinými akustickými obkladovými materiály je při použití cementotřískové desky CETRIS® AKUSTIC zajištěna navíc vysoká odolnost proti mechanickému proražení (například míčem) a odolnost vůči vlhkosti – to vše při zachování vysoké třídy reakce na oheň (A2 -s1,d0). Tyto parametry předurčují použití tohoto nového typu desky CETRIS® především do sportovních zařízení, prostor s proměnlivou teplotou a vlhkostí, objektů se specifickými požadavky.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2022 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: