Střešní fólie a membrány

V nabídce střešní fólie pro větrané střechy, vysoce difúzní střešní fólie a membrány, superdifúzní dotykové membrány, parotěsné fólie a parozábrany, lepící a těsnící program. Instalace střešních fólií je naprosto nezbytné pro zachování správné funkce a ochrany střešního pláště. Veškeré typy fólií musí být spojeny lepícím programem, absence, chybná instalace nebo nevhodný typ střešní fólie mohou znamenat škody na tepelné izolaci, krovu neb obkladovém materiálu.

Střešní fólie

Použití a vhodná aplikace střešních fólií

Střešní fólie používáme buď z exteriérové strany střechy jako pojistné hydroizolace proti vodě, sněhu a prachu nebo z interiéru jako parozábranu k zamezení vodních par do střešní konstrukce. Pouze při vhodné kombinaci podstřešní pojistné fólie, vhodné tloušťky tepelné izolace a parotěsné zábrany lze docílit správnou funkci střešní nebo svislé konstrukce.

Podstřešní a difúzní hydroizolace

  • Podstřešní pojistné fólie (ochranná hydroizolační vrstva střešního pláště) zajišťují ochranu střechy před zatečením vody, zafoukáním sněhu nebo nečistot. Tento typ střešní fólie není vhodný pro zateplené půdní prostory, střechy bedněné - nevětrané.
  • Difúzní fólie a membrány slouží jako pojistné hydroizolační vrstvy a zajišťují odvod vodních par do venkovního prostředí. Použití těchto fólií a jejich výběr je závislý na dané střešní skladbě. Levnější difúzní membrány je možné použít pouze pro střechy nebedněné, případně s větrací mezerou mezi tepelnou izolací. Vyspělejší membrámy dokáží zajistit bezproblémový odvod vodních par i ze střech plnoplošně bedněných s přímou pokládkou bez větrací mezery na tepelnou izolaci.

Parotěsné fólie, parozábrany a parobrzdy

Tento typ střešních fólií chrání tepelnou izolaci a samotnou střešní nebo stěnovou konstrukci před navlháním z kondenzátů vodní páry z obytného prostoru do oblasti rosného bodu. Některé typy parotěsných fólií mají i rexlexní schopnost a zajišťují větrotěsnost konstrukce a zabraňují tak úniku tepla.

Pro nezbytné spojení, opravy a napojení střešních fólií dodávány spojovací lepící pásky a tmely.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2023 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: