Střešní krytiny


V nabídce pálené střešní krytiny, betonové střešní krytiny, lehké střešní krytiny, bitumenové střešní krytiny, vlnité bitumenové desky, vláknocementové krytiny, skládané střešní krytiny, vlnité krytiny, plechové střešní krytiny, velkoformátové krytiny, maloformátové krytiny, trapézové plechy, prosvětlovací střešní desky, asfaltové šindele.
Nákup střešních krytin u více prodejců dle výběru nejbližšího místa dodání v rámci jedné objednávky.

Pálené střešní krytiny Betonové střešní krytiny
Pálené střešní krytiny
 Betonové střešní krytiny
 Lehké střešní krytiny  Asfaltové šindele
Lehké střešní krytiny
 Asfaltové šindele

 Střešní krytiny - střešní tašky TONDACHStřešní krytiny pro šikmé střechy

  • betonové střešní krytiny
  • pálené keramické střešní krytiny
  • střešní bitumenové krytiny a desky
  • vláknocementové střešní krytiny
  • plechové střešní krytiny
  • plastové střešní krytiny

Funkce střešních krytin

Střecha je stavební konstrukce nad chráněným (vnitřním) prostředím, vystavená přímému působení atmosférických vlivů, tzn. zejména slunečnímu záření, dešti, sněhu a větru. Střešní krytina musí chránit vnitřní prostředí v zimě před chladem a v létě před nadměrným teplem. Při návrhu střechy je třeba brát v úvahu umístění celého objektu a parametry vnějšího prostředí, zasazení do terénu (např. otevřená krajina), parametry vnitřního prostředí (podle typu provozu apod.) a geometrický tvar střechy (sklon střechy, typ a členitost střechy).

Pálená střešní krytina

Pálená (keramická) střešní krytina je osvědčená skládaná střešní krytina, která je vyráběna z tradičního přírodního materiálu. V nabídce keramických střešních krytin je ucelený sortiment, který zahrnuje veškeré střešní tašky a systémové doplňky. Materiál použitý při výrobě pálené střešní krytiny zajišťuje její stálobarevnost, velkou odolnost vůči povětrnostním vlivům a její dlouhou životnost.

Betonová střešní krytina

Betonová střešní krytina je skládaná střešní krytina, která je vyráběna z vysoce zhutněného kvalitního betonu. V nabídce betonových střešních krytin je ucelený sortiment, který zahrnuje kvalitní střešní tašky i systémové doplňky. Skládaná betonová střešní krytina se snadno pokládá, vyznačuje se vysokou trvanlivostí a odolností vůči povětrnostním vlivům. V nabídce je široká škála modelů betonových střešních tašek, barev a povrchových úprav skládané betonové střešní krytiny.

Asfaltová střešní krytina

Asfaltová (bitumenová) střešní krytina je skládaná střešní krytina s nízkou hmotností. V nabídce je ucelený sortiment zahrnující širokou škálu druhů, tvarů a barev asfaltových desek, šindelů a modifikovaných střešních tašek. Asfaltové šindele je možné použít pro střešní konstrukce se sklonem již od 18°. Asfaltové šindele a tašky jsou vhodné i pro obloukové střechy. Výhodou této střešní krytiny je nižší cena.

Asfaltové šindele

Asfaltové šindele jsou odolné proti extrémním povětrnostním podmínkám jako jsou mrazy a tropická vedra, šindele mohou být použity ve všech klimatech. Nízká hmotnost dovoluje použít lehčí střešní konstrukci a tím snižuje finanční rozpočet domu. Šindele nevyžadují speciální a drahé příslušenství. Šindelové střechy pohlcují hluk při dešti nebo krupobití. Jsou nabízeny v široké paletě barev a tvarů, která se hodí ke každému stylu budovy a která ladí s okolím budovy.

Bitumenové střešní krytiny a PVC desky

Vlnité desky z tvrzeného PVC nebo bitumenové vlnité krytiny vhodné na zastřešení terasy, balkónu, letní zahrady, skleníky, hospodářské budovy. Pro svou nízkou hmotnost jsou bitumenové střešní krytiny ideální pro překrytí starých střech a jako funkční řešení pro střechy a obklady stěn na nejrůznějších typech střech.Výroba střešní krytiny je na principu dvacetivrstvé laminace s vlákny orientovanými v podélném směru. Neobsahuje azbest ani formaldehyd.

Vláknocementová střešní krytina

Vláknocementová krytina je skládaná střešní krytina na bázi cementu armovaného vláknem. Tato střešní krytina je svou tvarovou a barevnou rozmanitostí a propracovaností detailů vhodná i pro složité architektonické kompozice. Složení střešní krytiny zaručuje její nehořlavost, mrazuvzdornost a odolnost povětrnosti. Nízká hmotnost konstrukce ji předurčuje i pro rekonstrukce, protože není třeba zesilovat krov. Nezatěžuje konstrukci krovu tak jako např. střešní krytina z pálených nebo betonových tašek. Krytina je propustná pro vodní páru.

Plechová střešní krytina

Plechová střešní krytina je odolná, lehká a hospodárná. Plechové střešní krytiny se vyrábí jako imitace tašek s posypem nebo bez posypu nebo jako velkoformátové plechové střešní krytiny. Velmi nízká hmotnost střešní plechové krytiny šetří nejen náklady na vybudování krovu, ale také náklady na přepravu, skladování, manipulaci i montáž. Lehká střešní plechová krytina je vhodná pro jakékoliv střechy. Doporučený minimální sklon střechy je alespoň 14°.

V porovnání s pálenou či betonovou taškou je výsledná hmotnost plechové krytiny zanedbatelná. Výsledkem je výrazné snížení zatížení konstrukce budovy. Tyto vlastnosti předurčují použití lehké střešní plechové krytiny jak u novostaveb, tak při rekonstrukcích.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2023 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: