Bitumenové střešní krytiny

Asfaltové (bitumenové) krytiny se vyrábějí jako bitumenové (asfaltové) vlnité desky nebo bitumenové šindele.

Bitumenové (asfaltové) vlnité střešní krytiny

Bitumenová vlnitá střešní krytina je vhodná pro hospodářské stavby, rekreační objekty i občanskou výstavbu. Vlnité bitumenové střešní krytiny jsou lehké krytiny, které vynikají zejména nízkou hmotností a rychlou pokládkou. Bitumenové vlnité krytiny se pokládají buď na bednění (při nižších sklonech), nebo na laťování. Vlnité krytiny jsou jednou z nejlevnějších a přitom kvalitních krytin pro šikmé střechy. Životnost bitumenových krytin se pohybuje od 20ti let až po 40let i více.
Pro svou nízkou hmotnost jsou bitumenové krytiny ideální pro překrytí starých střech a jako funkční řešení pro střechy a obklady stěn na nejrůznějších typech střech.Výroba je na principu dvacetivrstvé laminace s vlákny orientovanými v podélném směru. Bitumenové krytiny neobsahuje azbest ani formaldehyd.

Výhody lehkých vlnitých bitumenových krytin

  • Odolnost vůči různým klimatickým podmínkám
  • Maximální pružnost, pevnost a odolnost proti pohybu
  • Vhodná pro univerzální aplikace
  • Snadná montáž i manipulace

Bitumenové (asfaltové) střešní šindele

Bitumenové šindele se vyrábí z asfaltových pásů s vložkou. Vysekáváním se vyráběj různé tvary. Asfaltové (bitumenové) šindele se skládají ze skelné nosné vložky, technologicky upraveného asfaltu a kamenného posypu. Bitumenové šindele jsou k dispozici v různých cenových ale i kvalitativních úrovních. Některé typy bitumenových šindelů jsou samolepící. Bitumenový šindel se hodí k zastřešení nových i historických staveb, altánků atd.

Bitumenový šindel je skládaná střešní krytina s nízkou hmotností. V nabídce je ucelený sortiment zahrnující širokou škálu druhů, tvarů a barev šindelů a modifikovaných střešních tašek. Asfaltové šindele je možné použít pro střešní konstrukce se sklonem již od 18°. Bitumenové šindele jsou vhodné i pro obloukové střechy. Výhodou asfaltových šindelů je jejich nižší cena.

Vlastnosti bitumenových šindelů

Přednostmi bitumenových šindelů jsou nízká hmotnost, tvarová flexibilita a nízké doporučené sklony(od 15°). Při pokládce šindelů je nutno pod šindele provádět podkladní pás, výrobci doporučují systémová řešení dle svého výrobního programu.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2021 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: