Asfaltové (bitumenové) krytiny se vyrábějí jako bitumenové (asfaltové) vlnité desky nebo bitumenové šindele.

Bitumenové (asfaltové) vlnité střešní krytiny

Bitumenová vlnitá střešní krytina je vhodná pro hospodářské stavby, rekreační objekty i občanskou výstavbu. Vlnité bitumenové střešní krytiny jsou lehké krytiny, které vynikají zejména nízkou hmotností a rychlou pokládkou. Bitumenové vlnité krytiny se pokládají buď na bednění (při nižších sklonech), nebo na laťování. Vlnité krytiny jsou jednou z nejlevnějších a přitom kvalitních krytin pro šikmé střechy. Životnost bitumenových krytin se pohybuje od 20ti let až po 40let i více.
Pro svou nízkou hmotnost jsou bitumenové krytiny ideální pro překrytí starých střech a jako funkční řešení pro střechy a obklady stěn na nejrůznějších typech střech.Výroba je na principu dvacetivrstvé laminace s vlákny orientovanými v podélném směru. Bitumenové krytiny neobsahuje azbest ani formaldehyd.

Výhody lehkých vlnitých bitumenových krytin

  • Odolnost vůči různým klimatickým podmínkám
  • Maximální pružnost, pevnost a odolnost proti pohybu
  • Vhodná pro univerzální aplikace
  • Snadná montáž i manipulace

Bitumenové (asfaltové) střešní šindele

Bitumenové šindele se vyrábí z asfaltových pásů s vložkou. Vysekáváním se vyráběj různé tvary. Asfaltové (bitumenové) šindele se skládají ze skelné nosné vložky, technologicky upraveného asfaltu a kamenného posypu. Bitumenové šindele jsou k dispozici v různých cenových ale i kvalitativních úrovních. Některé typy bitumenových šindelů jsou samolepící. Bitumenový šindel se hodí k zastřešení nových i historických staveb, altánků atd.

Bitumenový šindel je skládaná střešní krytina s nízkou hmotností. V nabídce je ucelený sortiment zahrnující širokou škálu druhů, tvarů a barev šindelů a modifikovaných střešních tašek. Asfaltové šindele je možné použít pro střešní konstrukce se sklonem již od 18°. Bitumenové šindele jsou vhodné i pro obloukové střechy. Výhodou asfaltových šindelů je jejich nižší cena.

Vlastnosti bitumenových šindelů

Přednostmi bitumenových šindelů jsou nízká hmotnost, tvarová flexibilita a nízké doporučené sklony(od 15°). Při pokládce šindelů je nutno pod šindele provádět podkladní pás, výrobci doporučují systémová řešení dle svého výrobního programu.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2022 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: