Plechové střešní krytiny

Plechová střešní krytina vyniká nízkou hmotností – 5 kg/m2. Do plechových skládaných střešních krytin (plechových profilovaných krytin) je možné zahrnout plechové taškové krytiny, trapézové plechy a tvarované plechové šablony.

Plechové lehké střešní krytiny

Plechová střešní krytina je vhodná i pro přestavby a rekonstrukce staveb, kde by v případě těžkých krytin bylo nutné provádět zesílení krovu. Pokládka plechové střešní krytiny je velice rychlá a jednoduchá. Materiál plechové střešní krytiny zaručuje vysokou životnost. Povrch plechové krytiny je nepórovitý, nedochází tedy k ulpívání nečistot na povrchu a následnému růstu mechů a lišejníků. Plechová střešní krytina netrpí působením mrazu. Plechová krytina je určena pro střechy se sklonem od 15°. Použití plechové krytiny na nižších sklonech je možné pouze s pojistnou hydroizolační vrstvou.

Plechové skládané krytiny mají nízkou hmotnost, vyrábí se v mnoha tvarech, barvách a povrchových úpravách. Skládané plechové krytiny se vyrábějí většinou ve formě pásů (mimo plechové šablony), pásy jsou pokládány od hřebene k okapu. Životnost plechových krytin je cca 40 let a  je dán použitím povrchové úpravy, kvalitou plechu, místem stavby. Plechové skládané krytiny se provádějí zejména na laťování.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2021 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: