TONDACH

Akční zboží v kategoriích:  Střešní tašky TONDACHHřebenáče TONDACHProstupové taškyStřešní doplňky

V nabídce střešní tašky a doplňky TONDACH. Nákup střešních tašek TONDACH formou elektronického tržiště je možný u více prodejců dle výběru nejbližšího místa dodání.

Střešní tašky TondachTONDACH – synonymum vysoké kvality a trvanlivosti

Střešní tašky TONDACH splňuje vysokou kvalitu (splňuje požadavky normy ČSN EN 1304 na kvalitu pálených tašek a ČSN EN ISO 9001 o udržování systému kvality). Ze studií vyplývá, že se životnost střechy z pálené střešní tašky TONDACH odhaduje až na sto let.
Vlastnosti pálené tašky tondach

Pálená taška TONDACH  je čistě přírodní produkt, který neškodí životnímu prostředí. Je stálobarevná, díky tomu nedochází ke změně barevnosti, má širokou škálu barevnosti, a díky povrchové úpravě se na ní neusazuje mech.

Pálené střešní tašky TONDACH včetně širokého sortimentu doplňků

Pálená střešní krytina TONDACH je osvědčená skládaná střešní krytina, která je vyráběna z tradičního přírodního materiálu. V nabídce je ucelený sortiment, který zahrnuje veškeré systémové doplňky. Materiál použitý při výrobě pálené střešní krytiny zajišťuje její stálobarevnost, velkou odolnost vůči povětrnostním vlivům a její dlouhou životnost.

Tradice pálených střešních tašek

Do střední Evropy se pálená taška dostává v době rozmachu římského impéria. Velký rozmach pak zaznamenává s rozvojem průmyslu, kdy v 19. století byla vyvinuta tzv. Hollandská pánev – drážková taška – která se s určitými obměnami vyrábí dodnes.
Ekologie a zdravé životní prostředí

Pálené tašky se vyrábí z čistě přírodních materiálů (hlíny, jílů, vody) za působení ohně. Neobsahují žádné škodliviny či přísady. Při výrobě se používá ekologických postupů (včetně paliv), které neškodí ovzduší. Dá se snadno recyklovat. Pálený střep má vysoký tepelný odpor, vynikající akumulační vlastnosti a příznivý součinitel prostupu vodních par – taška tzv. „dýchá“. Proto při použití na střeše vytváří příjemné mikroklima bez tvorby plísní a mikrobů, zvláště při současném využívání podkroví.

Široký sortiment střešních tašek TONDACH

Tvárnost hlíny umožňuje vyrábět velmi širokou různorodou škálu modelů různých tvarů a ozdobných doplňků, kterými je možné vytvořit z každé střechy jedinečný originál.

Barevnosti střešních tašek TONDACH

Přímo výpalem hlíny se získává přírodní cihlová červeň, která není (na rozdíl od jiných druhů výrobků) ničím přibarvována – tzv. režná taška.Nanášením jílových kalů s různým obsahem kysličníků kovů a křemičitých přísad na vysušenou tašku a následným výpalem vzniká široká škála barevných možností – engob a glazur. Toto zušlechtění povrchu přírodní cestou (natavení přírodních materiálů na cihelný střep) je staletími prověřené. Barvy jsou neměnné, trvalé, a dlouhodobě odolávají působení pří rodních vlivů. Díky tomu se dá architektonicky sladit každá střecha s danným prostředím.

Kontrola kvality

V průběhu celé výroby se provádí kontrola kvality – od těžby hlíny až po expedici výrobků. Přísné testování a zkoušení ukazuje, že tašky vyhoví přísným měřítkům nejen ČSN norem, ale i norem evropských, ČSN EN 1304 - Pálené střešní tašky pro skládané krytiny - Definice a specifikace. Ve všech zkouškových parametrech vysoce překračují normové hodnoty. Všechny výrobky jsou certifikovány TZUS Praha, zkoušky se provádí i v MPA Drážďany a Vídni. V současné době je zaveden a udržován systém jakosti ČSN EN ISO 9001.

Společnost TONDACH vyrábí pálené střešní tašky, střešní keramické doplňky, cihly Keratherm. Střešní krytina TONDACH má vysokou trvanlivost a kvalitu.

Sortiment střešních tašek TONDACH

 • Prejz ražený TONDACH® Pražský, Malý
 • Taška posuvná ražená drážková TONDACH® POLKA 13
 • Taška ražená drážková posuvná TONDACH®, HRANICE 11
 • Taška ražená drážková s kónickým klenutým profilem - TONDACH® ROMÁNSKÁ 12
 • Taška ražená drážková TONDACH® SRDCOVKA 11
 • Taška ražená drážková TONDACH® FALCOVKA 11
 • Taška ražená dvoudrážková posuvná -TONDACH® BRNĚNKA 14
 • Taška ražená dvoudrážková posuvná - TONDACH® UNIVERZÁL 12
 • Taška ražená dvoudrážková posuvná - TONDACH® VARIA 14
 • Taška ražená dvoudrážková TONDACH® FRANCOUZSKÁ 12, FRANCOUZSKÁ 14
 • Taška ražená posuvná TONDACH® STODO 12
 • Taška ražená TONDACH® BOBROVKA kulatý řez, BOBROVKA segment
 • Taška ražená posuvná TONDACH® Figaro
 • Taška ražená posuvná TONDACH® Samba 11
 • Taška ražená posuvná TONDACH® STEINBRÜCK®
 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2023 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: