Ventilační turbíny Lomanco

Ventilační turbíny Lomanco

Ventilačné turbíny LomancoDodatečné odvětrání střešního pláště nebo podkrovních prostor můžeme docílit pomocí ventilačních turbín Lomanco. Ventilační turbíny Lomanco zajišťují svým aktivním pohybem rovnoměrný oplach střešního pláště, který v letním období sníží jeho teplotu a zabrání jeho poškození slinováním, vyboulením, strhaním apod. V zimním období plynulý vzdušný oplach střešního pláště zabezpečí jeho rovnoměrnou teplotu a zabrání tvorbě ledových hrázi a tím nerovnoměrnému extrémnímu zatížení střechy ledem a sněhem. V obou obdobích zajistí plynulý odvod vlhkosti a tím zabrání vzniku hniloby a plísní, které zkracují životnost celé střechy.

  • Ventilační turbíny Lomanco slouží k odvětrání ventilačních šachet (stupaček), které kompletně odvětrávají koupelny, WC, digestoře aj v panelových a jiných domech.  Nahradí stávající elektrické ventilátory - vysoké úspory zabezpečí nízké pořizovací náklady a nulové provozní náklady (odpadá elektroinstalace, poruchy a opravy, revize ap.).
  • Výměna turbín za tzv samotížné hlavice zajistí skutečný tah v stupačce a znemožní prolínání pachů v jednotlivých bytech stupačky.
  • Pořizovací náklady jsou zhruba do roka umořeny úsporami provozních nákladů stávajících zařízení.

Ventilačné turbíny

Ventilační turbínu Lomanco, která pracuje bez motorického pohonu a plně využívá energii vzduchu. Při odvětrání šachet panelových domů využívá přirozené proudění vzduchu, kde teplota venkovního vzduchu je nižší než teplota v interiéru a současně přirozený tah v šachtě způsoben rozdílem měrných hmotností vzduchu a výškou šachty. Ventilační turbína Lomanco zajišťuje plynulý odtah šachet, zamezuje zpětný tah a tím prolínání pachů z jednotlivých bytů.

Každá střecha vyžaduje kvalitní vzdušný oplach. Vlhký vzduch vzniklý nepříznivými povětrnostními podmínkami se nesmí ve střešním systému usadit a zkondenzovat. Ventilační turbíny Lomanco zajistí aktivní, průběžné a trvalé odvětrání. Ventilační turbíny Lomanco se buď používají preventivně, nebo až v případě problémů, kdy již ale může být pozdě. Především plechové střechy trpí na kondenzaci. A právě ventilační turbíny Lomanco pak mohou být jejich řešením.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2023 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: