Polystyren

V nabídce pěnový a extrudovaný polystyren pro zateplení budov. Polystyren pro zateplení fasád, podlah, střech a spodní stavby. Nákup polystyrenu formou elektronického tržiště u více prodejců dle výběru nejbližší lokality.

pěnový polystyren extrudovaný polystyren
Pěnový polystyren Extrudovaný polystyren

 


PolystyrenPočátky výroby polystyrenu se datují k roku 1839, kdy první formát složil německý lékárník Eduard Simonom. Trvalo ale ještě téměř sto let než byl průmyslově vyroben první polystyren a to firmou IG Farben roku 1931.

Polystyren je průhledný, tvrdý a křehký plast. Polystyren je odolný vůči minerálním kyselinám, zásadám a většině vodných roztoků. Není odolný organickým sloučeninám, jako je benzin a podobné látky. Polystyren je hořlavá látka, hoří žlutým kouřovým plamenem. Polystyren je lehká pevná látka, která vzniká polymerizací styrenu. Polystyren patří mezi nejrozšířenější tepelně zpracovatelné plasty. Polystyren je oblíbený pro své tepelně-izolační a ochranné vlastnosti. Používá se zejména ve stavebnictví, v obalovém průmyslu, elektrotechnice a dalších oborech.

Základní použití polystyrenu pro stavební účely

Pěnový polystyren není tak odolný jako klasický polystyren, ale vyznačuje se nízkou tepelnou vodivostí. nový polystyren - (expandovaný polystyren EPS polystyren). Tento polystyren je vhodný zejména na tepelnou izolaci - izolace střech, izolace fasád, izolace podlah.
Extrudovaný polystyren - desky se zpevněným hladkým povrchem a polodrážkou. Polystyren pro dlouhodobou ochranu hydroizolace plochých střech i pro obrácené střechy, terasy, zelené střechy, střechy s parkováním vozidel, obvodové izolace pod terénem, do podlah a mnoho dalších použití.

Deskový pěnový polystyren k tepelné izolaci budov

Téměř ke klasice patří deskové materiály z pěnového polystyrenu. Základ tvoří kvádry různých velikostí, které se řežou na desky. Pěnový polystyren (expandovaný polystyren - EPS polystyren) se používá převážně k zateplování konstrukcí budov, podlah, stropů a střešních konstrukcí a dodávají se s veškerým doplňkovým sortimentem.

Pěnový polystyren EPS - obchodní značení

Pěnový polystyren EPS se vyrábí v několika pevnostních jiných variantách.

  • Polystyren EPS 70 F - EPS - značení pro pěnový polystyren (izolační desky z pěnového polystyrenu)
  • Polystyren EPS 70 F - číslo udává pevnost polystyrenu v tlaku v kilopascalech (pevnost v tahu TR  = 70 kPa)
  • Polystyren EPS 70 F - písmeno za číslicí představuje určení polystyrenu: Z - pro pro výrobu polystyrenu je použité množství recyklátu, S - polystyren bez použití recyklátu  F - fasádní polystyren.

Polystyren EPS se také vyrábí v provedení kročejové izolace, kdy je polystyren podroben „elastifikaci“. Výrobek se stlačí a naruší se tak spoje, tím je pružnější a lépe tlumí kročejový hluk.

Nenasákavý pěnový polystyren PERIMETR

PERIMETR a PERIMETR SD - nenasákavý pěnový polystyren. Desky jsou vyráběny ze speciální suroviny, jež konečnému výrobku umožňuje nízkou nasákavost (označení v certifikátu WL (T) 2) a vysokou pevnost v tlaku. Proto je možné perimetrové polystyrenové desky použít zejména pro izolaci podzemních částí budov a základů, podlah bez požadavku na útlum kročejového hluku, stěn a podlah bazénů, plochých střech a teras. Soklové polystyrenové desky lze použít pro tepelnou izolaci soklových částí obvodových stěn budov.

Výhody polystyrenu:

  • Polystyren má velmi dobré tepelné izolační vlastnosti
  • Zvukové a izolační vlastnosti zateplení
  • Minimální nasákavost polystyrenu
  • Pevnost a trvanlivost polystyrenových desek
  • Nízká hmotnost polystyrenu a snadná manipulace
  • Ekologická nezávadnost

Extrudovaný nenasákavý polystyren XPS

Extrudovaný polystyren je určen pro ploché střechy, obrácené střechy, zelené střechy, podlahy, vnější střechy, vnější stěny pro styk se zeminou a spodní stavby. Extrudovaný polystyren je výborná tepelná izolace, což zaručuje jeho vysoce uzavřená struktura buněk vyplněných vzduchem. Výhodou polystyrenu je dlouhotrvající tepelně izolační schopnosti, minimální nasákavost, vysoká pevnost v tlaku a ohybu a rozměrová stálost.

Polystyren se dodává v deskách se zpevněným hladkým povrchem a polodrážkou. Tento polystyren je vhodný pro dlouhodobou ochranu hydroizolace plochých střech i pro obrácené střechy, terasy, zelené střechy, střechy s parkováním vozidel, obvodové izolace pod terénem, do podlah a mnoho dalších použití.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2021 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: