Difúzní fólie Tyvek Solid

Jednovrstvá difúzní střešní fólie DuPont Tyvek Solid jako kontaktní pojistná hydroizolace šikmých střech vyrobená z polyetylénu. Otevřevá fólie Tyvek Solid s použitím přímo na bednění nebo tepelnou izolaci.

Difúzní fólie Tyvek Solid TYVEK
Výrobce: DuPont - TYVEK
Varianta: 1,5 x 50 m
Balení: 75 m2
Dostupnost: Skladem
Termín dodání: Do 2 dnů
Způsob platby: Hotově / kartou řidiči
Dodací podmínky Zadejte poptávku
Chcete se zeptat? 774 4_44 222

Střešní fólie Tyvek Solid dodáváme pouze na celá balení (role) 75 m2.

zvolený rozměr / varianta sleva běžná cena bez DPH prodejní bez DPH prodejní s DHP
1,5 x 50 m 28,92 % 41,50 Kč / m2 29,50 Kč / m2 35,70 Kč / m2
Balení 75 m2 (role) 3 112,50 Kč 2 212,50 2 677,13 Kč
Při nákupu ušetříte za 1 m2 14,52
KOUPIT: role  

Superdifúzní hydroizolace Tyvek Solid pro střechy se sklonem od 6°

TYVEK Solid - DuPont

Patentovaná, jednovrstvá superdifúzní fólie Tyvek Solid je jednovrstvá, kontaktní, pojistná hydroizolace z polyetylénu, s antireflexním povrchem, kterou lze pokládat na plnoplošné bednění přes krokve nebo přímo na tepelnou izolaci šikmých střech, případně svislé konstrukce stavebních provětrávaných lehkých stěn. Fólie Tyvek byly vyvinuty a patentovány koncernem DuPont. Tyvek Solid má navíc vyšší plošnou hmotnost a je možné ho použít na chemicky ošetřený krov (v případě, že při pokládce jsou impregnační přípravky pro chemickou ochranu zaschlé). Membrána má také antireflexní povrch a bude funkční i v případě instalace nepotištěnou (bílou) stranou vzhůru. Difúzní fólie Tyvek Solid je membrána s vysokou propustností vodních par.

DuPont™ Tyvek je jméno jedinečné řady pevných a odolných výrobků, které jsou daleko lehčí a pevnější než papír a pružnější než textilie. Střešní fólie Tyvek se vyrábí z mimořádně jemných vláken vysokohustotního polyetylénu kontinuálním procesem, ve kterém jsou tato vlákna odstřeďována pod vysokým tlakem, ukládána na nekonečný pás a pak spojována při určité teplotě a tlaku bez použití lepidel nebo pojiv. Materiál je hladký, nepropustný pro světlo, pružný a velmi lehký. Je propustný pro páru, avšak odolný vůči vodě a rovněž vysoce odolný vůči chemikáliím, odírání a stárnutí.

Díky své mikrovláknité struktuře zamezují membrány Tyvek kondenzaci vodní páry uvnitř konstrukce a chrání ji tak před vlhkem. Využití fólie Tyvek umožňuje „dýchání budovy”  - odvádění vlhkosti a snižování tepelných ztrát. To vede ve svém důsledku k úsporám nákladů na vytápění. Střešní fólie Tyvek nevyžadují montáž bednění a chrání krov a tepelnou izolaci před vlhkem.

Aplikace střešní fólie Tyvek Solid

DuPont™ Tyvek Solid je osvědčený produkt pro širokou paletu použití v šikmých střechách. Kombinace jeho univerzálního použití, vysoká propustnost vodních par a zároveň výška funkční vrstvy přináší dlouhodobou ochranu proti atmosférickým vlivům, tak i proti kondenzaci. Membrána Tyvek Solid je opatřena antireflexním potiskem pro bezpečnější instalaci. Membrána Tyvek Solid bude plně funkční i když bude instalována nepotištěnou ( bílou) stranou vzhůru. S rolí o hmotnosti 8 kg se velmi dobře manipuluje.

Střešní fólie Tyvek se pokládá přímo na tepelnou izolaci nebo bednění. Při aplikaci střešní fólie Tyvek se neprovádí se větrací mezera mezi fólií a tepelnou izolací. Rozbalená role Tyvek se napíná přes krokve nebo na bednění a připevňuje se v místě přesahu, který je na fólii vyznačen přerušovanou čarou. U standardního sklonu střechy je minimální přesah 15 cm, při sklonu menším než 22° je přesah 25 cm. Střešní fólie Tyvek se přichycuje přímo ke krokvím nebo k bednění (nejlépe sponkami) a poté se zajišťuje kontralatěmi. Pro dosažení odolnosti proti větru je nezbytné přesah jednotlivých pásů fólie přelepit systémovou samolepicí páskou Tyvek.

Pokládka fólie TYVEK Solid

Výhody střešních membrán Tyvek

  • Střešní fólie Tyvek lze instalovat do šikmých střech od sklonu 6 stupňů.
  • Střešní membrány Tyvek jsou bezpečný a prověřený materiál 30 let instalací a přes 15 miliónů domů chrání membrány DuPont™ Tyvek. V případě požáru neuvolňují membrány DuPont™ Tyvek žádné škodlivé plyny.
  • Membrány DuPont™ Tyvek nemění svoje vlastnosti ani po 4 měsících trvalého vystavení přímému slunečnímu záření.
  • Role fólie Tyvek o vhodné velikosti mají nízkou hmotnost a snadno se s nimi manipuluje. Membrány Tyvek se kolem konstrukčních prvků snadno ořezávají, upevňují a utvářejí.
  • Hydroizolační fólie Tyvek lze je použít ve spojení s většinou stavebních materiálů.
  • Membrána Tyvek je stabilní v rozsahu teplot od -40 do +100 °C.

Difúzní fólie Tyvek Solid

Mikrovláknitá struktura membrán Tyvek

Strukturu membrán Tyvek tvoří vrstva mnoha polyetylenových mikrovláken náhodně spletených tak, že v příčném řezu vytváří síť kanálků, kterými proniká vodní pára, zatímco voda, jejíž molekuly jsou větší, kanálky nepronikne. Tloušťka funkční vrstvy membrán Tyvek je 200 mikronů, je tedy přibližně 5krát větší než u jiných vícevrstevných střešních fólií, které mají tloušťku funkční vrstvy ovlivňující difuzní vlastnosti 40 mikronů.
Díky této vlastnosti je pro membránu Tyvek typická větší propustnost vodních par a větší odolnost proti povětrnostním vlivům a proti UV záření. Zároveň zůstává fólie Tyvek velice lehkým materiálem, což usnadňuje její manipulaci a montáž.

Paropropustnost membrán Tyvek

Paropropustnost membrán Tyvek určuje množství vodní páry v gramech, které prochází vrstvou materiálu o ploše 1 m2 za dobu 24 hodin. Pro membrány s vysokou propustností vodních par je typická paropropustnost vyšší než 1000 g / m2 / 24h.

Koeficient rd určuje tloušťku vrstvy vzduchu se stejnou propustností pro vodní páry jako paropropustná membrána. Příklad: hodnota rd pro membrány Tyvek činí 0,02 m. To znamená, že vodní pára proniká fóliemi Tyvek stejným způsobem jako vrstvou vzduchu o tloušťce 0,02 m (pro srovnání hodnota rd pro hydroizolační materiály může dosahovat až 1000 m).

Provozní životnost střešních fólií Tyvek

Provozní životnost fólií Tyvek přesahující 50 let. V renomovaném Švédském národním výzkumném a zkušebním institutu provedla společnost DuPont zatěžkávající zkoušku. Po několik měsíců byla membrána DuPont™ Tyvek vystavena extrémním podmínkám – tyto podmínky simulovaly 50 roků skutečného působení. Měření po umělém stárnutí prokázali, že materiál je i po 50 letech schopen bezchybně plnit funkci pojistné hydroizolace.

Odolnost fólie Tyvek vůči UV záření

Membrány DuPont™ Tyvek nemění svoje vlastnosti ani po 4 měsících trvalého vystavení přímému slunečnímu záření.

Vlastnosti produktu Tyvek Solid

Složení:Polyetylén s vysokou hustotou
Rozměry (velikost role):1,5 x 50 m
Hmotnost:7 kg
Pevnost v tahu podélná / příčná (N/cm):250/210/5
Velikost funkční vrstvy:220 μm
Odolnost vůči pronikání vody:W 1
Propustnost vodní páry Sd hodnota:3 cm
Záruka:10 let
Reakce na oheň:E
Plošná hmotnost:185 / 227
Odolnost vůči UV záření:4 měsíce
Výrobce / dovozce:DuPont CZ

 

Produktový list TYVEK stáhnout
Lepící program-dupont-tyvek stáhnout
Katalog fólií DuPont - Tyvek stáhnout
Prohlášení o vlastnostech - TYVEK Solid stáhnout
Technický list - střešní membrána Tyvek Solid stáhnout

Osobní odběr: Ve zvolené oblasti není možný osobní odběr


Dopravné střešních fólií

Dodání střešních fólií a doplňků zásilkovou službou v rámci celé České republiky na adresu zákazníka. Platí pro ucelenou objednávku zboží ze skladu 102.

Počet odebraného zboží

 

Výše poplatku

1 - 2 role (75 - 150 m2) 
 157,- Kč
3 a více rolí (225 m2 a více) 290,- Kč
Lepící a těsnící program
 157,- Kč

 

 

UPOZORNĚNÍ  - Role pod falcovaný pech: Jutadren, Dren, Tyvek Metal, Delta Trela, Enka Vent !!! cena dle nacenění spedice cca 490 - 726 Kč / 1 role                                                                             

Ceny dopravného včetně DPH

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2022 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: