• Zboží není dostupné ve zvolené oblasti.

Taška RÖBEN MONZAplus engoba měděná

Keramická taška RÖBEN Monza plus je pálená střešní taška velkého formátu. Jedná se o původně hladkou pálenou krytinu, která prošla modernizací drážkování. Předepsaný sklon při pokládce tašky RÖBEN MONZAplus engoba měděná je 22°. Díky mírnému zaoblení tašky RÖBEN MONZAplus je pak na střeše patrná hra světla a stínu, což jí dává typickou charakteristiku.

Taška RÖBEN MONZAplus engoba měděná RÖBEN
Výrobce: Röben Německo

Střešní krytiny RÖBEN nabízí prodejce v současné době pouze v Brně.

Velkoformátová pálená střešní taška MONZAplus patří do tašek s většími rozměry, (cca 464×304 mm). Plus v názvu znamená, že má samé plusy. Necelých 10 kusů (9,8 ks/m2) stačí na pokrytí jednoho metru, střešní plochy. Úspora se promítá i v menší spotřebě latí, nízké zatížení na m2 (37,24 kg/m2), umožňuje použití při rekonstrukcích.

Pro tuto tašku je bezpečný sklon 22°, je možné ji použít i na nižší sklony, při použití pojistných, hydroizolačních doplňkových opatření, podle předpisu CKPT ČR. Laťovací rozteč je 39,3 cm s tím, že u pálených tašek je třeba určit střední krycí délku přímo na stavbě.

Pro pokrývače má taška výhodu v balení, které je po 5 kusech. Balíček váží 19 kg a při manipulaci a výnášení na střechu je tato váha výhodou. Díky větší krycí ploše tašky, je možné rychlejší pokrytí střechy.

MONZAplus je dostupná v pěti barevných odstínech povrchových úprav: měděná engoba, antracitová engoba, kaštanová glazura a černohnědá glazura - vysoký lesk.


Technické údaje

Hmotnost     cca 3,8 kg
Celková délka     cca 46,4 cm
Celková šířka     cca 30,4 cm
Střední krycí délka     cca 39,3 cm
Střední krycí šířka     cca 26,0 cm
Počet kusů/m2     cca 9,8
Počet kusů/paleta euro     240
Hmotnost plné palety     cca 942 kg
Bezpečný sklon střechy     22°
Doporučený sklon střechy     22°
Mrazuvzdornost     150 zmrazovacích cyklů
Odolnost kyselinám     ano
Odolnost žiravinám     ano 

Firma Röben je rodinný koncern vyrábějící keramické stavební materiály již více než 150 let. V nabídce firmy Röben najdete širokou barevnou paletu povrchových úprav engob i glazur.

Kvalita střešních tašek RÖBEN

Pálená krytina Röben se vyrábí pálením čistě přírodních materiálů (hlíny a jílu) a neobsahuje žádné škodlivé příměsi. Tašky Röben  jsou vyráběny nejmodernější technologií, která vyniká zejména pečlivou přípravou a kontrolou suroviny. Po vypálení má střep velice nízkou nasákavost a hladký povrch. Při výrobě se používá moderní energeticky úsporný způsob výpalu, kde tašky Röben projíždějí pecí postavené na pecních vozech bez podpůrných kazet a bez vzájemného kontaktu. Zůstává tak zachována dokonalá povrchová úprava materiálu.

Technologie výroby tašek RÖBEN

Technologie Röben používá dvojité nanášení povrchových úprav (engoby nebo glazury). Vlivem zvýšené teploty polotovaru po vysušení první nástřik před nanesením druhého částečně vyschne. Konečná úprava tašek Röben je tak perfektně spojitá a rovnoměrná. Glazury navíc obsahují sklovité látky, které se při výpalu taví a vytvářejí tak částečně lesklý nebo vysoce lesklý vzhled. Vypalované povrchové úpravy - engoby a glazury - zaručují vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a přitom zároveň barevnou stálost.

Příslušenství ke střešním taškám RÖBEN

Doplněním střešního systému Röben jsou kompatibilní systémové doplňky v keramickém provedení. Je to několik variant hřebenáčů, větracích tašek, anténových tašek a dalších doplňků. Nabízený systém keramických doplňků Röben umožňuje provedení krásné, trvalé střechy se zvýrazněním estetického provedení architektonických detailů a umožňuje správné a funkční provedení střechy. Všechny keramické prvky Röben jsou v dostupné ve všech odstínech základních tašek.

Barevná řada střešních tašek Röben: měděná, kaštanová, antracitová matná, černá, podzimní list, rustikální, hnědá, černo-hnědá.

Certifikát Röben stáhnout
 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2021 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: