SATJAM Niagara

Okapy s povrchovou úpravou SATJAM Niagara

Okapy SATJAM Niagara jsou jiné než všechny ostatní !  Okapy SATJAM disponují řadou výhod. Mezi nimi dominuje především hloubka žlabu okapového systému SATJAM, díky které tyto okapy odvedou i prudké přívalové srážky, povrchová úprava - 50 um polyuretanového laku pro dlouhou životnost a minimálními nároky na údržbu, minimální roztažnost a vysoká odolnost vůči mrazu a povětrnostním vlivům. Šest standardních barev umožňuje dobré přizpůsobení k barvě fasády či krytiny. Nově je v barevné nabídce také populární barva RAL 8004 - terakota.

Okapy SATJAM Niagara - ojedinělý okapový systém

Okapový systém slouží k odvodu srážkové vody ze střechy. Při výběru okapového systému bychom se měli rozhodovat především podle technických parametrů a materiálu, ze kterého je systém vyroben. Okapový systém by měl být odolný proti korozi, lehký, ale pevný a měl by odolávat povětrnostním vlivům, včetně mrazových cyklů. Všechny tyto podmínky splňuje okapový systém Niagara od společnosti SATJAM.

Okapy SATJAM Niagara jsou vyrobeny z kvalitního ocelového plechu
, který je žárově pozinkovaný a má jakostní oboustrannou povrchovou úpravu, kterou tvoří polyuretanový lak o tloušťce 50 mikrometrů. Tato kombinace zajišťuje dokonalou ochranu okapů proti mechanickému poškození, či povětrnostním vlivům. Okapy SATJAM si udržují svou barevnost a mají vynikající pevnost.

Výhody okapového systému SATJAM

Jedna z největších výhod okapového systému SATJAM Niagara je bezpochyby větší hloubka žlabu, než na jakou jsme zvyklí u jiných okapových systémů. Díky ní máme zajištěný kvalitní a plnohodnotný odvod vody i při nadměrných srážkách či dokonce přívalových deštích.

Mimo všechny tyto výborné vlastnosti má okapový systém SATJAM také minimální nároky na údržbu. Nevyžaduje totiž žádná zvláštní opatření, která by se majiteli prodražila. Stačí pouze běžně okapy udržovat, což ve výsledku znamená pouze čištění žlabů a svodů před a po zimě od nánosu napadaného listí a podobných nečistot, které je ucpávají. Zaschlá špína se dá jednoduše odstranit vodou a běžným saponátem. Musíme se ovšem vyvarovat použití jakýchkoliv abrazivních prostředků a rozpouštědel či vysokotlakých čisticích zařízení, která by mohla narušit povrchovou vrstvu okapu. Pokud by se tak stalo, jediná možná oprava je výhradně opravnými barvami. Žádný jiný zásah není potřebný a výrobci jej striktně zakazují.
K dalším výhodám patří bezesporu i minimální roztažnost, vysoká pevnost a dlouhá životnost.

Stálebarevnost okapů SATJAM Niagra

Okapový systém SATJAM Niagara se vyrábí v 6 základních barevných variantách, do nichž patří červená, hnědá, bílá, šedá, černá a nově také barva terakota. Nadstandardně si zákazník může objednat i barvu stříbrnou či měděnou. Tato pestrá barevná škála zaručuje okapům SATJAM výbornou přizpůsobivost barvě krytiny, čí fasády a díky parametrům povrchové úpravy i stálobarevnost odstínu.

Výběr okapového systému SATJAM

Dimenze jednotlivých prvků okapového systému SATJAM  je závislá především na rozměrech střechy. Plocha střechy a její tvar jsou nejdůležitějšími parametry, od kterých se vše odvíjí. Jeden svod je schopen odvodnit zhruba 10 bm žlabu. Okapový systém SATJAM Niagara se skládá z celé řady prvků od žlabových háků až po výtokové koleno.

Firma SATJAM vyrábí 2 velikosti žlabů a svodů. Průměr žlabu je 125 mm nebo 150 mm a průměr svodu 90 mm a 100 mm. S tímto ohledem používá pouze 2 rozměrové varianty pro okapní systém a to 125/90 a 150/100.

Montáž okapů SATJAM Niagara

Montáž okapového systému SATJAM je jednodušší než by se na první pohled mohla zdát. Všechny prvky jsou dodávány jako stavebnice s přesným manuálem, který pochopí i úplný laik.

Použití okapového systému SATJAM Niagara

Okapový systém SATJAM Niagara lze použít na jakýkoli typ střešní konstrukce i stavby, při rekonstrukcích i na novostavbách nebo pouze při výměně starých okapových systémů.

Jediným omezením při použití je to, že materiály, které jsou použity na výrobu systému SATJAM Niagara, nesmí přijít do kontaktu s mědí. Pokud tedy chceme vybírat okapový systém k měděné střeše, musíme zvolit jiný typ a materiál.

Výměna zničených okapových systémů, novostavby, rekonstrukce střech, zateplení domů, stavby komerčních a průmyslových objektů. Obrovskou výhodou okapů SATJAM Niagara je to, že je lze použít ke každé střeše.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2022 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: