VELUX

Název VELUX je složením dvou latinských slov – Ventilation (ventilace) a Lux (světlo). Název dal společnosti její zakladatel, dánský inženýr Villum Kann Rasmussen, který již v roce 1942 navrhnul a vyrobil první moderní střešní okno.

Střešní okna VELUX

Střešní okna, výlezy, světlovody a příslušenství VELUX

Střešní okno VELUXVELUX je nadnárodní skupina vycházející z vize práce s denním světlem a čerstvým vzduchem a je zároveň synonymem pro skvělý design a nejkvalitnější výrobky v oblasti prosvětlení šikmých i plochých střech. Výrobní sortiment společnosti tvoří nejrůznější typy střešních oken, světlovodů, střešních světlíků, solárních systémů, střešních balkonů a teras. Součástí výrobního programu jsou i střešní a montážní doplňky, rolety a žaluzie. Společnost VELUX je největší světový výrobce střešních oken. Výrobní závody společnosti se nacházejí v deseti zemích světa, její obchodní organizace pak ve více než 40 zemích.

V roce 2013 přichází společnost VELUX s novou řadou střešních oken, která jsou chráněna několika patenty. Nová generace střešních oken nabízí více denního světla díky větší prosklené ploše a zároveň úspory ve vytápění díky lepším energetickým zasklením. Skla oken VELUX se navíc nerosí, mají samočistící schopnost, zvýšenou odolnost proti rozbití a ochranou proti hluku. Okna VELUX mají navíc i skvělý design. Mají štíhlejší rám, zaoblené rohy oplechování bez viditelných šroubů, snadné ovládání a přivětrávání ovládacím madlem. Okna VELUX se dají vybavit elektrickým nebo solárním ovládáním s dešťovým senzorem.

 
Přihlásit Registrovat
 
 
POLOHA: -- zvolte svou oblast --
 

Copyright © 2004 - 2022 eStřechy.cz

Ověřte si ceny pro svou oblast: